Apartmány v Thun

Potřebujete ubytování v Thun ve více pokojích a s možností zajistit si vlastní stravování? Tak to Vás určitě zaujme naše nabídka apartmánů v Thun. U toho typu ubytování můžete očekávat samostatný apartmán, často složený z více pokojů, které jsou rozděleny na ložnice a společenskou místnost. Většina apartmánů v Thun má vlastní kuchyň nebo kuchyňský kout.
Řadit dle:


5 výsledků nalezeno, zobrazeno 1 - 5 1 

1. Apartement Spedition 

Foto: Apartement Spedition
Pokojů: 4
Hodnocení hostů
82 %

Situated in Thun in the Canton of Bern region, Apartement Spedition features a balcony. This apartment also has a restaurant. The apartment includes 2 bedrooms and a kitchen with a dishwasher and an oven. A flat-screen TV is offered.


2. Apartment Philuma StarStarStarStar

Foto: Apartment Philuma
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
93 %

The elegant Apartment Philuma in Hilterfingen features a 40-m² balcony overlooking Lake Thun, whose banks are just a 3-minute walk away. It has a fully equipped open-plan kitchen including a steamer. Free WiFi is available.

Pokoje

Apartmán se 2 ložnicemi, balkonem a výhledem na jezero
osoby150 - 320 CHF za noc

3. Ferienwohnung Seehalde 

Foto: Ferienwohnung Seehalde
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
85 %

Located in Hilterfingen, on the shores of Lake Thun, Ferienwohnung Seehalde offers a self-catering accommodation unit on the second floor of a listed historic building with free WiFi and views of the lake.

Pokoje

Apartmán s 1 ložnicí a výhledem na jezero
osoby136 - 210 CHF za noc

4. New Lakeside Studio 

Foto: New Lakeside Studio
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
86 %

Located in Thun, right next to the picturesque lake Thun, this apartment is 27 km from Bern. New Lakeside Studio boasts views of the garden and is 41 km from Leukerbad.


5. Ferienwohnung Schwert 

Foto: Ferienwohnung Schwert
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
93 %

Located right in the Old Town of Thun next to the castle, this stylish apartment is situated in the attic of a historic building. It boasts a rooftop garden, an modern fireplace and a free-standing bathtub under a skylight window.

Pokoje

Apartmán
osoby143 - 283 CHF za noc

5 výsledků nalezeno, zobrazeno 1 - 5 1 

Menu

Čeština  Slovensky 

  Měna: